Turizm İşletmeciliği

Yakup Tepe tarafından 01 Nisan 2015'de yazıldı.
Turizm İşletmeciliği

Programın Amacı

Çağdaş turizm anlayışına uygun olarak, çeşitli hizmetler veren modern otel, lokanta vb. turistik yerleri yönetebilecek kalifiye elemanları yetiştirilmesine yönelik eğitim ve araştırma yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Matematik,hukuk,ekonomi,istatistik,muhasebe, Türkçe,Turizm işletmeleri ve yönetimi, pazarlama, konaklama tesisleri,ve muhasebesi,turizm pazarlaması,personel yönetimi,iş hukuku,halkla ilişkiler,halkla ilişkiler,iktisat, işletme ekonomisi,ulaştırma ekonomisi,kamu maliyesi,boş zaman  ve reklam yönetimi ve Türkiye’nin Turizm Coğrafyası gibi dersler okutulmaktadır.

Çalışma Alanları

Mezunlar turizm sektöründe her alanda çalışabilirler. Müşterilere oda sağlamak, onların yemek ve eğlenmeleri için gereken koşulları sağlamak,resepsiyon,restoran,santral,oda servisi,alım-satımla ilgili konularda sorumlu kişileri görevlendirmek ve denetlemek görevleri arasındadır.

Açık hava, büro ve kapalı geniş mekanlarda; iktisatçı, halkla ilişkiler uzmanı,gezi ve tur operatörleri,bilgisayar uzmanları,turist rehberleri ve seyahat acentalarıyla beraber çalışırlar. 


Diğer yazılar

Sinoloji
Yakup Tepe

Sinoloji

  • 735 kez okundu